INFORMACJE DUSZPASTERSKIE VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 21.05.2023 R.

 1. Nowenna do Ducha Świętego przed dniem Pięćdziesiątnicy odprawiana jest codziennie w łączności z nabożeństwem majowym.

 

 1. W piątek przypada Dzień Matki; wszystkim Mamom w dniu ich święta życzymy Bożego światła i błogosławieństwa oraz wszelkiego szczęścia, które daje macierzyństwo i miłość dziecka. Wyrazem wdzięczności względem wszystkich Matek będzie nasza wspólna modlitwa podczas nabożeństwa majowego. Pamiętajmy również w modlitwie o tych, które odeszły już do Pana.

 

 1. Za tydzień- Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Nasza parafia świętuje w tę uroczystość odpust parafialny. Msze święte odprawiane będą zgodnie z tradycyjnym planem nabożeństw obowiązującym w niedziele i święta. Mszy świętej o godz. 12.00 przewodniczył będzie Ks. Hubert Komoniewski, były wikariusz naszej parafii.

 

 1. Msza święta dla młodzieży Okręgu Dębickiego – również w przyszłą niedzielę /28 maja/, w naszym kościele o godz. 19.30. Od godz. 19.00 będzie możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty. Zapraszamy na to nabożeństwo szczególnie młodzież, która w tym roku przyjęła sakrament bierzmowania oraz ich rodziców do modlitewnego dziękczynienia za ten sakrament.

 1. Spotkania Liturgicznej Służby Ołtarza – w poniedziałek po Mszy świętej wieczornej.

 

 1. Od przyszłej niedzieli /28 maja/ nie będzie już aktualizowana dotychczasowa strona internetowa parafii. Nowa strona parafii została utworzona pod adresem mbadebica.pl

 

 1. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Zwracamy się z prośbą do mieszkańców wyznaczonych ulic o przygotowanie ołtarzy na procesję eucharystyczną, która odbędzie się ulicami naszej parafii. O przygotowanie tradycyjnych ołtarzy prosimy:
 • ołtarza I – mieszkańców ul. Sobieskiego: bloki nr 2, 4 i 6 – kontakt w tej sprawie z ks. Jerzym;
 • ołtarza II – mieszkańców ul. Sobieskiego: bloki nr 8, 10 i 12 – kontakt z ks. Andrzejem;
 • ołtarza III – mieszkańców ul. Batorego: domy jednorodzinne, bloki nr 10, 11 oraz mieszkańców ul. Ogrodowej – kontakt z ks. Danielem
 • ołtarza IV – mieszkańców ul. Polnej za obwodnicą – kontakt z ks. Markiem.

 

 1. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na cele parafialne, czyli bieżące utrzymanie kościoła oraz zamierzone prace remontowe. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy i polecamy ich w modlitwie Matce Bożej podczas cotygodniowej nowenny.

 

 1. W minionym tygodniu zmarli ++S. Klaudiusza i Roman Tokarz. Módlmy się o Miłosierdzie Boże dla nich: Dobry Jezu …

Możliwość komentowania jest wyłączona.

W DIECEZJI

W POLSCE

W ŚWIECIE