INFORMACJE DUSZPASTERSKIE VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 14.05.2023 R.

 1. Nabożeństwa majowe odprawiane są codziennie o godz. 18.00, bezpośrednio po nabożeństwie odprawiona jest wieczorna Msza święta.

 

 1. W poniedziałek, wtorek i środę, z racji Dni Krzyżowych, podczas nabożeństw majowych będziemy modlić się o błogosławieństwo w pracy, zachowanie od klęsk żywiołowych i o urodzaje. W parafiach naszej diecezji prowadzone są dni animacji misyjnej. W naszej parafii ten dzień odbędzie się w środę – wówczas dołączymy intencje misyjne do nabożeństwa majowego oraz wysłuchamy okolicznościowego słowa.

 

 1. Nabożeństwo Grupy Modlitwy św. Ojca Pio – w piątek o godz. 18.00. W łączności z wszystkimi Grupami Modlitwy św. O. Pio wypraszajmy Miłosierdzie Boże dla Kościoła i Ojczyzny oraz łaski Bożej Opatrzności dla siebie i swych rodzin.

 1. Nowenna do Ducha Świętego przed dniem Pięćdziesiątnicy – od piątku, w łączności z nabożeństwem majowym o godz. 18.00.

 

 1. Za tydzień przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu:
 • przed Mszą świętą celebrowaną o godz. 12.00 schola dzieci wraz z Siostrą przedstawi kwadrans Maryjny,
 • po Mszy świętej odbędzie się błogosławieństwo dzieci i rodzin,
 • przy wyjściu z kościoła będzie prowadzona zbiórka ofiar do puszek na działalność dziecięcej scholii parafialnej.

 

 1. Rozpoczęła się rekrutacja do Studium Organistowskiego w Tarnowie. Osoby uzdolnione muzycznie zachęcamy do zapoznania się z informacją dotyczącą Studium umieszczoną na parafialnej stronie internetowej.

 

 1. Spotkania apostolskie:
 • Liturgicznej Służby Ołtarza – w poniedziałek po Mszy świętej wieczornej,
 • Parafialnego Zespołu Caritas – we wtorek po Mszy świętej wieczornej,
 • Akcji Katolickiej – w środę po Mszy świętej wieczornej.

 

 1. Wyjazd autokarowej pielgrzymki szlakiem św. Jana Pawła II z parkingu przed plebanią – z piątku na sobotę (19/20 maja) o godz. 1 w nocy.

 

 1. Taca z następnej niedzieli przeznaczona będzie na cele parafialne, czyli bieżące utrzymanie kościoła oraz zamierzone prace remontowe. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy wspierają parafię ofiarą składaną na tacę, jak również za ofiary przekazywane na rachunek bankowy parafii. Bóg zapłać. Wszystkich ofiarodawców polecamy w modlitwie Matce Bożej podczas cotygodniowej nowenny.

 

 1. W minionym tygodniu zmarli ++Władysław Pawlak, Krystyna Cudecka, Krystyna Meń i Irena Wiktor. Módlmy się o Miłosierdzie Boże dla nich: Dobry Jezu …

Możliwość komentowania jest wyłączona.

W DIECEZJI

W POLSCE

W ŚWIECIE