V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 22. 03. 2015 R.

  1. W Uroczystość zwiastowania Pańskiego, w środę 25 marca, po raz 17., będzie można podjąć w naszej parafii Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.

Prosimy o włączenie się w wielki nurt apostolatu modlitwy w celu ratowania dzieci nienarodzonych – zagrożonych niebezpieczeństwem aborcji.

Osoby, podejmujące apostolski czyn duchowej adopcji, na znak podjętego zobowiązania, corocznie wypełniają specjalną deklarację, którą w dniu dzisiejszym można otrzymać, od członków Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, przy wyjściu z kościoła. Uroczysty obrzęd włączenia się w apostolat Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego odbędzie się w środę, w ramach nabożeństwa wieczornego, o godz. 18.00. Osoby, które nie będą mogły uczestniczyć w tym nabożeństwie będą miały możliwość podjęcia tej formy apostolatu w przyszłą niedzielę podczas każdej Mszy świętej.

Prosimy, aby na znak podjęcia tego apostolskiego czynu, wypełniony formularz odcięty od legitymacji złożyć na stoliku przy chrzcielnicy.

Przez okres dziewięciu miesięcy, modlitwy związane z apostolatem Duchowej Adopcji, każda osoba, która podejmie to zobowiązanie, odmawia indywidualnie. Czytaj dalej

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 15. 03. 2015 R.

1. W czwartek przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Przygotowaniem do tej uroczystości jest nowenna odprawiana:
• w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej,
• (natomiast dzisiaj, w niedzielę, po Mszy świętej odprawionej o godz. 7.30).

2. W okresie Wielkiego Postu zachęcamy do wspólnej modlitwy podczas nabożeństw:
• Drogi Krzyżowej w piątki:
dla dzieci o godz. 17.00,
dla wszystkich: rano o godz. 8. 30 oraz wieczorem bezpośrednio po Mszy świętej;
• Nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 15.00 i 17.00.
Zachęcamy również do udziału w:
• Godzinie Miłosierdzia wraz z Drogą Krzyżową – w piątki o godz. 15.00.
Za pobożny udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Czytaj dalej