UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 22.05.2016 R.

  1. W czwartek Kościół obchodzi Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej zwaną Świętem Bożego Ciała. Msze święte w tym dniu odprawiane będą przed południem o godz. 6.00, 7.30, 9.00 i 10.30.

Procesja eucharystyczna w kościele św. Jadwigi rozpocznie się po Mszy świętej odprawionej o godz. 9.30.

Po południu, w naszej parafii, będzie odprawiona Msza święta o godz. 17.00, następnie odbędzie się parafialna procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy, która przejdzie ulicami: Krakowską, Traugutta, Raczyńskich i Chopina. Na trasie procesji prosimy o wykonanie dekoracji w oknach mieszkań.

Mieszkańców wyznaczonych ulic prosimy o przygotowanie ołtarzy procesyjnych. Prace rozpoczną się w czwartek o godz. 14.00.

Weźmy wszyscy udział w procesji Bożego Ciała, gdyż jest to ważna forma wyznania wiary w tajemnicę Eucharystii. Podczas całego nabożeństwa zachowajmy skupienie i porządek.

 

  1. W czwartek przypada również Dzień Matki. Wszystkim Mamom w dniu ich święta życzymy Bożego światła i błogosławieństwa oraz wszelkiego szczęścia, które daje macierzyństwo i miłość dziecka. Pamiętajmy również o modlitwie w int. Matek, które odeszły już do Pana. Wyrazem wdzięczności względem wszystkich Matek będzie Msza święta ofiarowana w ich intencji, w czwartek o godz. 17.00.

Czytaj dalej

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 15. 05. 2016 R.

  1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego jest pierwszym dniem odpustu w naszej parafii.

Suma odpustowa, wraz z nabożeństwem Eucharystycznym, odprawiona będzie o godz. 12.00.

 

  1. W poniedziałek, w drugi dzień odpustu, czyli w Święto NMP Matki Kościoła, Msze święte odprawiane będą według następującego planu: rano o godz. 6.00, 7.30 i 9.00; po południu o godz.16.00 i 18.00 oraz w kościele klasztornym o godz. 15.00.

Sumie odpustowej w poniedziałek, odprawionej o godz. 18.00 oraz procesji maryjnej, która odbędzie się bezpośrednio po tej Mszy świętej, przewodniczył będzie Ks. Piotr Lisowski, obchodzący w obecnym roku srebrny jubileusz kapłaństwa.

Licznym udziałem w tym uroczystym nabożeństwie oddajmy należną cześć Matce Bożej. Wszystkich prosimy o przyniesienie lampionów. Czytaj dalej

MYŚL DNIA

Kościół, Mistyczne Ciało Chrystusa, nie może istnieć i działać bez Maryi, jak nie mógł bez Niej istnieć i działać Jezus Chrystus.

PORTAL DIECEZJALNY

PORTAL DIECEZJALNY

OSTATNIO DODANE

ODWIEDZIŁO NAS

Dzisiaj: 242
Wczoraj: 348
Od IX 2008 r.: 1018323