29. NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.10.2020 R.

  1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiane są zgodnie z tradycyjnym planem:
  • od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 i 18.00,
  • w sobotę i niedzielę o godz. 17.30.

Modlitwa różańcowa, pomimo prostoty formy, umożliwia przeżywanie największych tajemnic wiary. Matka Boża objawiając się w wielu miejscach na ziemi zawsze prosiła „Odmawiajcie różaniec”. Naszą odpowiedzią na prośbę Maryi niech będzie liczny udział w parafialnych nabożeństwach różańcowych.

W najbliższym tygodniu, w związku z obchodzonym Tygodniem Misyjnym, pamiętajmy o modlitwie w intencji wszystkich pracowników misji oraz prośmy o nowe powołania do pracy misyjnej.

 

  1. We wtorek przypada 25 rocznica poświecenia naszego kościoła parafialnego (poświecenie odbyło się 20.10.1996 r.). W Święto Rocznicy Poświecenia Własnego Kościoła, dziękujemy Bożej Opatrzności za tę świątynię oraz za ludzi, którzy przez swą pracę i ofiarę przyczynili się do jej powstania.

 

  1. W czwartek obchodzimy wspomnienie św. Jana Pawła II; w naszym kościele mamy możliwość uczcić relikwie tego wielkiego papieża wystawione przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego.

Modlitewnym przygotowaniem do obchodu jest nowenna do św. Jana Pawła II, prowadzona do środy przez Akcję Katolicką.

Zachęcamy również do zapoznania się z prezentacją, poświęconą osobie świętego papieża, również przygotowaną przez Akcję Katolicką.

Czytaj dalej

28. NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.10.2020 R.

  1. Nowenna do św. Jana Pawła II, prowadzona przez Akcję Katolicką – od wtorku /13.10/ – w dni powszednie o godz. 7.30,w przyszłą niedzielę o godz. 8.30.

 

  1. Październikowe Nabożeństwo Fatimskie – we wtorek o godz. 19.00.

Ze względu na Nabożeństwo Fatimskie, w tym dniu nie będzie modlitwy różańcowej o godz. 18.00.

Nabożeństwa różańcowe w pozostałe dni tygodnia odprawiane będą zgodnie z tradycyjnym planem.

 

  1. W środę,w Dniu Edukacji Narodowej, pamiętajmy o modlitwie w intencji nauczycieli i wychowawców oraz uczniów i studentów, prosząc, aby szkoły i uczelnie dbały o pełny rozwój młodego pokolenia, zarówno intelektualny, jak i duchowy.

Czytaj dalej

W DIECEZJI

W POLSCE

W ŚWIECIE