11 NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.06.2017 R.

  1. Do czwartku trwa Oktawa Bożego Ciała – procesje eucharystyczne podczas Oktawy odprawiane są codzienne po Mszach świętych wieczornych.

W czwartek po procesji odbędzie się błogosławieństwo dzieci przedszkolnych i szkolnych wraz z poświęceniem ziół i wianków.

Błogosławieństwo niemowląt i najmłodszych dzieci będzie podczas dodatkowego nabożeństwa odprawionego również w czwartek o godz. 17.00.

Do posługi przy baldachimie prosimy: (w niedzielę) dzisiaj – nadzwyczajnych szafarzy, w poniedziałek – panów z Róży św. Józefa, we wtorek – z Róży św. Michała, w środę – z Róży św. Maksymiliana, w czwartek – z Róży św. Jana Pawła II.

Zachęcamy codziennie do licznego udziału w procesjach dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące dzwonkami, dzieci pierwszokomunijne, ministrantów, lektorów, dziewczynki z DSMu oraz wszystkich pragnących swą modlitwą i obecnością wielbić Chrystusa Eucharystycznego.

Bardzo prosimy o pomoc w codziennym pozamiataniu placu kościelnego, bezpośrednio po zakończeniu wieczornego nabożeństwa.

Czytaj dalej

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 11.06.2017 R.

  1. Czerwcowe Nabożeństwo Fatimskie odprawione będzie we wtorek o godz. 19.00, licznym udziałem w tym nabożeństwie oddajmy cześć należną Matce Najświętszej, na procesję prosimy przynieść lampiony.

 

  1. W czwartek Kościół obchodzi Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej zwaną Świętem Bożego Ciała. Msze święte w tym dniu odprawiane będą przed południem o godz. 6.00, 7.30, 9.00 i 10.30.

Procesja eucharystyczna w kościele św. Jadwigi rozpocznie się po Mszy świętej odprawionej o godz. 9.30.

Msza św. w kościele klasztornym o tradycyjnej porze, czyli o godz. 15.00.

Po południu w kościele parafialnym Msza święta o godz. 17.00,  nas

tępnie procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy, która przejdzie ulicami: Krakowską, Traugutta, Raczyńskich i Chopina. Na trasie procesji prosimy o wykonanie dekoracji w oknach mieszkań.

Mieszkańców wyznaczonych ulic prosimy o przygotowanie ołtarzy procesyjnych. Prace rozpoczną się w czwartek o godz. 14.00.

Weźmy wszyscy udział w procesji Bożego Ciała, gdyż jest to ważna forma wyznania wiary w tajemnicę Eucharystii. Podczas całego nabożeństwa zachowajmy skupienie i porządek. Czytaj dalej

MYŚL DNIA

Szukamy człowieka i czekamy na człowieka, który miałby odwagę mówić prawdę, kierować się prawdą i prawdą żyć.

PORTAL DIECEZJALNY

PORTAL DIECEZJALNY

OSTATNIO DODANE

ODWIEDZIŁO NAS

Dzisiaj: 325
Wczoraj: 459
Od IX 2008 r.: 1197053