VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 24. 05. 2020 R.

  1. Nowenna do Ducha Świętego przed dniem Pięćdziesiątnicy odprawiana jest codziennie, w łączności z nabożeństwem majowym.

 

  1. We wtorek przypada Dzień Matki; wszystkim Mamom w dniu ich święta życzymy Bożego światła i błogosławieństwa oraz wszelkiego szczęścia, które daje macierzyństwo i miłość dziecka. Wyrazem wdzięczności względem wszystkich Matek będzie nasza wspólna modlitwa podczas nabożeństwa majowego. Pamiętajmy również o modlitwie w int. Matek, które odeszły już do Pana.

 

  1. W wielu parafiach diecezji tarnowskiej, w których działają Oddziały Akcji Katolickiej odbyła się peregrynacja relikwii św. Jana Pawła II. W naszej parafii peregrynacja pierwotnie miała się odbyć 19 marca, jednakże nie doszło do niej z powodu pandemii.

Obecnie peregrynacja została wznowiona i w naszej parafii odbędzie się w najbliższy piątek /29 maja/. Czytaj dalej

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 17. 05. 2020 R.

  1. Nabożeństwa majowe odprawiane są codziennie godz. 18.00.

Po zakończeniu nabożeństwa jest możliwość wyjścia z kościoła, a po krótkiej przerwie odprawiana jest wieczorna Msza święta.

 

  1. W poniedziałek przypada 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Wdzięczność Bogu za dar Papieża Polaka wyrazimy w tym dniu we wspólnej modlitwie, szczególnie podczas nabożeństwa majowego.

 

  1. W poniedziałek, wtorek i środę, z racji Dni Krzyżowych, podczas nabożeństw majowych będziemy także modlić się o błogosławieństwo w pracy, zachowanie od klęsk żywiołowych i o urodzaje.

 

  1. Nowenna do Ducha Świętego przed dniem Pięćdziesiątnicy odprawiana będzie od piątku, w łączności z nabożeństwem majowym.

 

  1. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 

  1. W obrzędach religijnych, od obecnej niedzieli, w naszej parafii może uczestniczyć sto dziesięć (110) osób.

Przypominamy, iż zachowany został obowiązek zakrywania ust i nosa przy pomocy części odzieży albo maseczki. Należy również pamiętać o zachowaniu dystansu od osób obcych.

W obecnym roku, pomimo pandemii, nie zostały zawieszone przykazania kościelne. Przypominamy, iż dobiega końca czas spowiedzi wielkanocnej. Osoby, które dotychczas nie przystąpiły do spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej, mogą to uczynić podczas każdej Mszy świętej, zwłaszcza, bez większej trudności, w dni powszednie podczas wszystkich nabożeństw porannych.

Czytaj dalej

W DIECEZJI

W POLSCE

W ŚWIECIE