26 NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.09.2016 R.

  1. Akcja Katolicka włącza się w międzynarodowy ruch modlitewny pod nazwą „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach świata”. W naszej parafii modlitwa odbędzie się na placu kościelnym, przy krzyżu misyjnym, w środę o godz. 15.00. Osoby dysponujące wówczas czasem prosimy o dołączenie się do tej modlitwy.

 

  1. Nabożeństwa różańcowe będą odprawiane od soboty przez cały miesiąc październik.

W tym tygodniu:

  • w sobotę i przyszłą niedzielę różaniec dla wszystkich o godz. 17.30, bezpośrednio po zakończeniu nabożeństwa będzie odprawiana Msza święta.

Zachęcamy także do udziału w modlitwie różańcowej prowadzonej przez wspólnoty apostolskie w dni powszednie w kościele o godz. 7.30 oraz do wspólnej modlitwy różańcowej w rodzinach.

          Za wspólnie odmówiony różaniec można zyskać odpust zupełny.

          Dla uzyskania tego odpustu wymagane jest, aby z modlitwą ustną połączone było rozważanie tajemnic Różańca św., tajemnice były zapowiadane oraz wypełnione zostały zwykłe warunki uzyskania odpustu, czyli stan łaski uświęcającej, Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca świętego.

W związku z rozpoczęciem miesiąca poświęconego w Kościele modlitwie różańcowej uporządkujmy otoczenie krzyży i kapliczek przydrożnych oraz postarajmy się o udekorowanie ich kwiatami. Czytaj dalej

25 NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.09.2016 R.

  1. Czuwanie modlitewne Grupy Modlitwy św. Ojca Pio – w piątek o godz. 18.00

 

  1. Comiesięczna nocna adoracja Najświętszego Sakramentu w intencjach przebłagalnych i wynagradzających – w sobotę od Mszy św. wieczornej do pierwszej porannej Mszy świętej w niedzielę. W obecnym miesiącu, w ramach czuwania, będzie odprawiona Msza święta o północy. Wejście do kościoła w czasie czuwania tylko od strony podjazdu.

 

  1. W Roku Jubileuszu Miłosierdzia Bożego parafialna piesza pielgrzymka do Bramy Miłosierdzia, którą w naszym mieście jest kościół Miłosierdzia Bożego odbędzie się w najbliższą sobotę. Wyjście pielgrzymki z naszej parafii o godz. 10.15.

W programie pielgrzymki możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty, nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego oraz Msza święta.

Osoby, które nie mogą wziąć udziału w pieszej pielgrzymce zachęcamy do udania się do kościoła Miłosierdzia Bożego własnym środkiem lokomocji. Czytaj dalej

MYŚL DNIA

Chrystus nie zawrócił z drogi krzyżowej i ja nie ucieknę, chociażbym miał doczołgać się na kolanach, obolałych z wysiłku.

PORTAL DIECEZJALNY

PORTAL DIECEZJALNY

OSTATNIO DODANE

ODWIEDZIŁO NAS

Dzisiaj: 96
Wczoraj: 229
Od IX 2008 r.: 1058505