13. NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.06.2022 R.

 1. W okresie wakacyjnym Msze święte w dni powszednie odprawiane będą według następującego planu: rano o godz. 6.00 i 7.00, wieczorem o godz.18.00 oraz w kościele klasztornym o godz. 7.30.

Modlitwa różańcowa, prowadzona przez Róże Różańcowe, odmawiana będzie o godz. 6.30.

 

 1. W środę przypada uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte w tym dniu odprawione będą tak jak w święta obchodzone w dni pracy, czyli rano o godz. 6.00, 7.30 i 9.00, po południu o godz. 18.00 oraz w kościele klasztornym o godz. 15.00.

 

 1. Pozostałe nabożeństwa obecnego tygodnia:
 • nabożeństwa czerwcowe – do czwartku, w łączności z Mszą świętą wieczorną,
 • nabożeństwo eucharystyczne w pierwszy piątek: rano o godz. 7.00, po południu o godz. 17.00 i 18.00.

          Podczas wszystkich Mszy św. w pierwszy piątek modlimy się za misje. Ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczone będą na cele misyjne.

 • nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP – w pierwszą sobotę o godz. 7.00,
 • modlitwa Anioł Pański i Różaniec – w pierwszą sobotę, w kaplicy fatimskiej, o godz. 12.00,
 • nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca – w pierwszą sobotę po Mszy świętej wieczornej, /nabożeństwo rozpocznie się o godz. 19.00/.

Czytaj dalej

12. NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.06.2022 R.

 1. Do czwartku trwa Oktawa Bożego Ciała – procesje eucharystyczne podczas Oktawy odprawiane są codzienne po Mszach świętych wieczornych.

W czwartek po procesji odbędzie się błogosławieństwo dzieci przedszkolnych i szkolnych wraz z poświęceniem ziół i wianków.

Błogosławieństwo niemowląt i najmłodszych dzieci będzie podczas dodatkowego nabożeństwa odprawionego również w czwartek o godz. 17.00.

Do posługi przy baldachimie prosimy: w niedzielę, (czyli dzisiaj) – panów z ul. Fredry, w kolejne dni pełniących straż przy Grobie Pańskim.

Zachęcamy codziennie do licznego udziału w procesjach dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące dzwonkami, dzieci pierwszokomunijne, ministrantów, lektorów, dziewczynki z DSM oraz wszystkich pragnących swą modlitwą i obecnością wielbić Chrystusa Eucharystycznego.

Mieszkańcom wyznaczonych bloków z Oś. Matejki dziękujemy za przygotowanie ołtarzy na procesję Bożego Ciała, a zarazem prosimy o pomoc w codziennym porządkowaniu placu kościelnego bezpośrednio po zakończeniu wieczornego nabożeństwa.

Dziękujemy także Starostwu Powiatowemu, Powiatowej Komendzie Policji, Zarządowi Dróg, Orkiestrze Miejskiej, służbie liturgicznej, panom noszącym baldachim oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania i uświetnienia procesji.

 

 1. Msze święte w związku z zakończeniem roku szkolnego:
 • dla Szkół Fundacji Educare et Servire – w czwartek o godz. 8.30,
 • dla młodzieży szkół średnich – w piątek o godz. 8.00,
 • dla uczniów szkół podstawowych – w piątek o godz. 9.00.

Uczniom, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkół życzymy, aby okres wakacji był dla nich czasem zdrowego wypoczynku, ewangelicznego świadectwa oraz budowania w swoim środowisku cywilizacji miłości.

 

 1. W piątek przypada Uroczystość NSPJ. Msze święte w tym dniu odprawione będą zgodnie z planem nabożeństw obowiązującym w dni powszednie.

          W liturgiczną uroczystość nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Czytaj dalej

W DIECEZJI

W POLSCE

W ŚWIECIE