Komunikat w związku z 50. Tygodniem Modlitw o Trzeźwość Narodu

            Drodzy Diecezjanie!

 

Jednym z największych wyzwań, przed jakimi stale stoi Kościół i nasza Ojczyzna, jest ochrona trzeźwości wszystkich Polaków. W niedzielę 26 lutego br. rozpocznie się 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to szczególny czas naszego zjednoczenia się w modlitwie i staraniach na rzecz trzeźwości.

W tym kontekście wyjątkowo cenne będzie podjęcie osobistej abstynencji, chociażby na czas tegorocznego Wielkiego Postu, jako formy wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa. Jubileuszowy Tydzień Modlitw o Trzeźwość rozpoczyna też Narodowy Kongres Trzeźwości, którego hasło brzmi: „Ku trzeźwości Narodu. Odpowiedzialność rodziny, Kościoła, państwa i samorządu”.

Niech nasze osobiste zaangażowanie w modlitwę o trzeźwość i w różne formy działań wspierających starania o trzeźwość, z pomocą łaski Bożej, przyniosą błogosławione owoce dla całej naszej Ojczyzny.

 

 

Z pasterskim błogosławieństwem

 

 

 

 

† Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI

 

 

Tarnów, 14 lutego 2017 r.

 

 

 

 

VII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19. 02. 2017 R.

  1. Siostry Służebniczki wraz z młodzieżą z Wolontariatu Misyjnego Salvator zapraszają na czuwanie modlitewne w kościele klasztornym w piątek 24 lutego w godz. od 19.00 do 22.00. W czasie nabożeństwa będziemy wielbić Pana za misyjny i ewangeliczny zapał zamordowanej w Boliwii wolontariuszki Heleny Kmieć.

Czytaj dalej

MYŚL DNIA

Lepiej jest płakać, aniżeli się złościć, bo złość godzi w innych, a łzy cicho płyną przez duszę i obmywają serce, twarz i ręce.

PORTAL DIECEZJALNY

PORTAL DIECEZJALNY

OSTATNIO DODANE

ODWIEDZIŁO NAS

Dzisiaj: 144
Wczoraj: 420
Od IX 2008 r.: 1127456